GRM2195C2A122JA01D
DigiKeys varenummer
490-3313-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3313-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-3313-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GRM2195C2A122JA01D
Beskrivelse
CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1200 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
GRM2195C2A122JA01D Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Ikke til nye design
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)