C2012NP02A122J060AA
DigiKeys varenummer
445-14352-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14352-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-14352-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C2012NP02A122J060AA
Beskrivelse
CAP CER 1200PF 100V NP0 0805
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1200 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C2012NP02A122J060AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Funktioner
Høj temperatur
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,030" (0,75mm)