PIC16F887-I/PT
DigiKeys varenummer
PIC16F887-I/PT-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC16F887-I/PT
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® 16F Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz 14KB (8K x 14) FLASH 44-TQFP (10x10)
EDA/CAD-modeller
PIC16F887-I/PT Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
EEPROM størrelse
256 x 8
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
368 x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Datakonvertere
A/D 14x10b
Oscillatortype
Intern
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
20MHz