PIC16F886-I/SO
DigiKeys varenummer
PIC16F886-I/SO-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC16F886-I/SO
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SOIC
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® 16F Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz 14KB (8K x 14) FLASH 28-SOIC
EDA/CAD-modeller
PIC16F886-I/SO Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
EEPROM størrelse
256 x 8
RAM-størrelse
368 x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Datakonvertere
A/D 11x10b
Oscillatortype
Intern
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
20MHz
Monteringstype
Overflademontering
Tilslutningsmuligheder
I2C, SPI, UART/USART
Leverandørs enhedspakning
28-SOIC
Perifere enheder
Detekt/reset spændingsreduktion (brownout), POR, PWM, WDT
Pakke/hus
28-SOIC (0,295", 7,50mm bredde)