PIC16F84A-04/P
DigiKeys varenummer
PIC16F84A-04/P-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC16F84A-04/P
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18DIP
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® 16F Mikrocontrollere IC 8-bit 4MHz 1,75KB (1K x 14) FLASH 18-PDIP
EDA/CAD-modeller
PIC16F84A-04/P Modeller
EEPROM størrelse
64 x 8
RAM-størrelse
68 x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
4V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Oscillatortype
Ekstern
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Kernestørrelse
8-bit
Monteringstype
Hulmontering
Hastighed
4MHz
Leverandørs enhedspakning
18-PDIP
Perifere enheder
POR, WDT
Pakke/hus
18-DIP (0,300", 7,62mm)