PIC16F628A-I/P
DigiKeys varenummer
PIC16F628A-I/P-ND
Producenter
Producentens varenummer
PIC16F628A-I/P
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18DIP
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PIC PIC® 16F Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz 3,5KB (2K x 14) FLASH 18-PDIP
EDA/CAD-modeller
PIC16F628A-I/P Modeller
EEPROM størrelse
128 x 8
RAM-størrelse
224 x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
3V – 5,5V
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Oscillatortype
Intern
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Kernestørrelse
8-bit
Monteringstype
Hulmontering
Hastighed
20MHz
Leverandørs enhedspakning
18-PDIP
Tilslutningsmuligheder
UART/USART
Pakke/hus
18-DIP (0,300", 7,62mm)