MIC5503-1.8YMT-TR | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | MIC5503-1.8YMT-TR |
Beskrivelse | IC REG LINEAR 1.8V 300MA 4-TDFN |
Producentens standard leveringstid | 42 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 300mA 4-TDFN (1x1) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | MIC5503-1.8YMT-TR Modeller |
Kategori | Strøm - Hvilestrøm (Iq) 55 µA |
Mfr | Strøm - Forsyning (maks.) 65 µA |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | PSRR 60dB (1kHz) |
Varestatus Aktiv | Styringsfunktioner Aktivér |
Outputkonfiguration | Beskyttelsesfunktioner Overstrøm, Overtemperatur |
Udgangstype | Driftstemperatur -40°C – 125°C |
Antal regulatorer 1 | Monteringstype Overflademontering |
Spænding - Input (maks.) 5,5V | Pakke/hus 4-UDFN eksponeret overflade |
Spænding - Output (min./fast) 1,8V | Leverandørs enhedspakning 4-TDFN (1x1) |
Spændingsdropout (maks.) 0,38V @ 300mA | Grundlæggende varenummer |