MIC5501-1.8YMT-TZ kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Microchip Technology
På lager: 4.820
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Microchip Technology
På lager: 0
Datablad
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 300mA 4-TDFN (1x1)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
MIC5501-1.8YMT-TZ
DigiKeys varenummer
MIC5501-1.8YMT-TZ-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MIC5501-1.8YMT-TZ
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 4-TDFN
Producentens standard leveringstid
51 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
MIC5501-1.8YMT-TZ Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
55 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
65 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
PSRR
60dB (1kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
4-UDFN eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Leverandørs enhedspakning
4-TDFN (1x1)
Spændingsdropout (maks.)
0,38V @ 300mA