MCP3004-I/P
DigiKeys varenummer
MCP3004-I/P-ND
Producenter
Producentens varenummer
MCP3004-I/P
Beskrivelse
IC ADC 10BIT 14-PDIP
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 Bit analog til digital konverter 2, 4 Indgang 1 SAR 14-PDIP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MCP3004-I/P Modeller
Kategori
Antal A/D-konvertere
1
Producenter
Microchip Technology
Arkitektur
SAR
Emballage
Rør
Referencetype
Ekstern
Varestatus
Aktiv
Spænding - Forsyning, Analog
2,7V – 5,5V
Antal bits
10
Spænding - Forsyning, Digital
2,7V – 5,5V
Samplingfrekvens (pr. sekund)
200k
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Antal input
2, 4
Pakke/hus
14-DIP (0,300", 7,62mm)