RCP-2000-48
DigiKeys varenummer
1866-3975-ND
Producenter
Producentens varenummer
RCP-2000-48
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 48V 2016W
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 48V 90 – 264VAC, 127 – 370VDC Indgang
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Spænding - Isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
92%
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-40°C – 70°C (med reduktion)
Funktioner
Justerbart output, PFC, Fjernbetjent til/fra, Fjernkontrol, Universalindgang
Type
Indkapslet
Monteringstype
Rack-montering
Antal output
1
Størrelse/dimension
11,61" L x 5,00" B x 1,61" H (295,0mm x 127,0mm x 41,0mm)
Spænding - Input
90 – 264VAC, 127 – 370VDC
Godkendelsesagentur
CB, CE, cURus, TUV
Spænding - Output 1
48V
Minimum belastning krævet
No
Strøm - Output 1
42 A