RSP-2000-48
DigiKeys varenummer
1866-4254-ND
Producenter
Producentens varenummer
RSP-2000-48
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 48V 2016W
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 48V 90 ~ 264VAC, 250 ~ 320VDC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RSP-2000-48 Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Spænding - Isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
92%
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-35°C – 70°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Justerbart output, PFC, Fjernbetjent til/fra, Fjernkontrol, Universalindgang
Type
Indkapslet
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
11,60" L x 5,00" B x 1,61" H (294,6mm x 127,0mm x 41,0mm)
Spænding - Input
90 ~ 264VAC, 250 ~ 320VDC
Godkendelsesagentur
CB, CE, cURus, TUV
Spænding - Output 1
48V
Minimum belastning krævet
No
Strøm - Output 1
42 A