30KPA51CA
DigiKeys varenummer
3811-30KPA51CA-ND
Producenter
Producentens varenummer
30KPA51CA
Beskrivelse
TVS DIODE 51VWM 86.4VC P600
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
86,4V Klemme 350,7A Ipp TVS – Dioder Hulmontering P600
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
86,4V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
350,7A
Serie
Effekt - Peak-impuls
30000W (30kW)
Emballage
Bulk
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - returspænding (Typ)
51V
Pakke/hus
P600, Aksial
Spænding - Nedbrud (min.)
57V