AQ24C-01FTG
DigiKeys varenummer
F10391TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10391CT-ND - Afskåret tape (CT)
F10391DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AQ24C-01FTG
Beskrivelse
TVS DIODE 24VWM 42VC SOD323
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
42V Klemme 7A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering SOD-323
Kategori
Strømnetbeskyttelse
No
Mfr
Applikationer
Dåse
Serie
Kapacitans @ frekvens
50pF @ 1MHz (maks.)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 150°C (TA)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
24V (maks.)
Pakke/hus
SC-76, SOD-323
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
42V
Leverandørs enhedspakning
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
7A (8/20µs)
Grundlæggende varenummer
Effekt - Peak-impuls
450W