5.0SMDJ60A
DigiKeys varenummer
5.0SMDJ60ABBTR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMDJ60ABBCT-ND - Afskåret tape (CT)
5.0SMDJ60ABBDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
5.0SMDJ60A
Beskrivelse
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
96,8V Klemme 51,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
EDA/CAD-modeller
5.0SMDJ60A Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
51,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
60V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
66,7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
96,8V