15KPA40CA
DigiKeys varenummer
F6604TR-ND - Tape & Reel (TR)
F6604CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
15KPA40CA
Beskrivelse
TVS DIODE 40VWM 65.8VC P600
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
65,8V Klemme 229,5A Ipp TVS – Dioder Hulmontering P600
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
15KPA40CA Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
229,5A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
15000W (15kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Hulmontering
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
40V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
44,7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
65,8V