0217.500TXP
DigiKeys varenummer
0217.500TXP-ND
Producenter
Producentens varenummer
0217.500TXP
Beskrivelse
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM
Detaljeret beskrivelse
500 mA 250 V AC DC sikring Patron, Glas Kræver holder 5mm x 20mm
Kategori
Responstid
Sprænger hurtigt
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
35A
Smeltning I²t
0.215
Godkendelsesagentur
CCC, CE, CSA,KC, SEMKO, UL, VDE
Monteringstype
Kræver holder
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,205" diam. x 0,787" L (5,20mm x 20,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.2065 Ohms
Spændingsklassifikation - AC
250 V