BK/S500-500-R
DigiKeys varenummer
283-2685-ND
Producenter
Producentens varenummer
BK/S500-500-R
Beskrivelse
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 mA 250 V AC DC sikring Patron, Glas Kræver holder 5mm x 20mm
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
250 V
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
35A
Smeltning I²t
0.18
Størrelse/dimension
0,205" diam. x 0,787" L (5,20mm x 20,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.26 Ohms