TPSC156K020T0400 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
15 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 2312 (6032 metrisk) 400mOhm @ 100kHz
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TPSC156K020T0400
DigiKeys varenummer
478-TPSC156K020T0400TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TPSC156K020T0400
Beskrivelse
CAP TANT 15UF 10% 20V 2312
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
2312 (6032 metrisk)
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Kapacitans
Producents størrelseskode
C
Tolerance
±10%
Klassificeringer
AEC-Q200
Spænding - Nominel
20 V
Funktioner
Automotive
Type
Formstøbt
Klasse
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
400mOhm @ 100kHz
Kvalifikation
AEC-Q200
Driftstemperatur
-55°C – 125°C