TAJB156M016SNJ kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 5.649
Datablad
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 3.150
Datablad
Similar
Similar
Direkte
Vishay Sprague
Vishay Sprague
15 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 1411 (3528 metrisk), 1210 2,5Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TAJB156M016SNJ
DigiKeys varenummer
TAJB156M016SNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TAJB156M016SNJ
Beskrivelse
CAP TANT 15UF 20% 16V 1411
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
TAJB156M016SNJ Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2,5Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
1411 (3528 metrisk), 1210
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
B
Spænding - Nominel
16 V