SR221A470JAR kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KYOCERA AVX
Similar
KYOCERA AVX
Similar
KEMET
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Murata Electronics
På lager: 796
Murata Electronics
På lager: 511
47 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR221A470JAR
DigiKeys varenummer
SR221A470JAR-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR221A470JAR
Beskrivelse
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,250" (6,35mm)