SR215C224MARTR1 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Similar
Direkte
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
KEMET
På lager: 825
KEMET
TDK
På lager: 854
TDK
På lager: 387
0.22 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR215C224MARTR1
DigiKeys varenummer
SR215C224MARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR215C224MARTR1
Beskrivelse
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)