SR215C224JAR kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Direkte
KEMET
På lager: 825
Datablad
0.22 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR215C224JAR
DigiKeys varenummer
SR215C224JAR-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR215C224JAR
Beskrivelse
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SR215C224JAR Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)