SR072A270JAR kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
KYOCERA AVX
Similar
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
KEMET
KEMET
27 pF ±5% 200V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR072A270JAR
DigiKeys varenummer
SR072A270JAR-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR072A270JAR
Beskrivelse
CAP CER 27PF 200V NP0 RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,150" L x 0,100" B (3,81mm x 2,54mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,100" (2,54mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,100" (2,54mm)