MR041A102GAA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
1000 pF ±2% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MR041A102GAA
DigiKeys varenummer
MR041A102GAA-ND
Producenter
Producentens varenummer
MR041A102GAA
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,190" L x 0,090" B (4,83mm x 2,28mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,200" (5,08mm)
Tolerance
±2%
Lederafstand
0,100" (2,54mm)