MR041A102FAA
DigiKeys varenummer
MR041A102FAA-ND
Producenter
Producentens varenummer
MR041A102FAA
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 pF ±1% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,190" L x 0,090" B (4,83mm x 2,28mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,200" (5,08mm)
Tolerance
±1%
Lederafstand
0,100" (2,54mm)