LD055A560KAB2A kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
KEMET
KEMET
56 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
LD055A560KAB2A
DigiKeys varenummer
LD055A560KAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
LD055A560KAB2A
Beskrivelse
CAP CER 56PF 50V NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
LD055A560KAB2A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,01mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,94mm)