KGQ21HCG2A910FT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Direkte
KEMET
På lager: 0
Datablad
91 pF ±1% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
KGQ21HCG2A910FT
DigiKeys varenummer
478-KGQ21HCG2A910FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
KGQ21HCG2A910FT
Beskrivelse
CAP CER 91PF 100V C0G/NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
KGQ21HCG2A910FT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,01mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,045" (1,15mm)