KGQ21HCG2D910FT
DigiKeys varenummer
478-KGQ21HCG2D910FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
KGQ21HCG2D910FT
Beskrivelse
CAP CER 91PF 200V NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
91 pF ±1% 200V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
KGQ21HCG2D910FT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,01mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,045" (1,15mm)