AU035C104KA76A kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 409.905
Datablad
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 2.829.977
Datablad
Opgradering
Opgradering
KEMET
KEMET
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Johanson Dielectrics Inc.
0.1 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AU035C104KA76A
DigiKeys varenummer
AU035C104KA76A-ND
Producenter
Producentens varenummer
AU035C104KA76A
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
AU035C104KA76A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)