06035C273KA12A kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 4.091
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 14.125
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Direkte
Walsin Technology Corporation
Direkte
Knowles Syfer
KEMET
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Opgradering
Knowles Syfer
0.027 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
06035C273KA12A
DigiKeys varenummer
06035C273KA12A-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
06035C273KA12A
Beskrivelse
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
34 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
06035C273KA12A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)