04025C271JAT2A
DigiKeys varenummer
478-10124-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-10124-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-10124-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
04025C271JAT2A
Beskrivelse
CAP CER 270PF 50V X7R 0402
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
04025C271JAT2A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,56mm)