C1005NP01H271J050BA
DigiKeys varenummer
445-13796-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13796-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
C1005NP01H271J050BA
Beskrivelse
CAP CER 270PF 50V NP0 0402
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C1005NP01H271J050BA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Funktioner
Høj temperatur
Varestatus
Forældet
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)