0805Y0500224KXT
DigiKeys varenummer
1608-0805Y0500224KXTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-0805Y0500224KXTCT-ND - Afskåret tape (CT)
1608-0805Y0500224KXTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0805Y0500224KXT
Beskrivelse
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
0.22 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0805Y0500224KXT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)