C0805X224K1RACTU
DigiKeys varenummer
399-C0805X224K1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805X224K1RACTUCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0805X224K1RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0805X224K1RACTU
Beskrivelse
CAP CER 0.22UF 100V X7R 0805 10%
Detaljeret beskrivelse
0.22 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0805X224K1RACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,055" (1,40mm)