T540D475M063AH6510
DigiKeys varenummer
399-10456-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-10456-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-10456-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T540D475M063AH6510
Beskrivelse
CAP TANT POLY 4.7UF 63V 2917
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 63 V 2917 (7343 metrisk) 120mOhm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T540D475M063AH6510 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Kapacitans
4.7 µF
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
63 V
Formstøbt
Grundlæggende varenummer
ESR (ækvivalent seriemodstand)
120mOhm @ 100kHz