T530X158M2R5AHE005
DigiKeys varenummer
399-T530X158M2R5AHE005TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T530X158M2R5AHE005CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-T530X158M2R5AHE005DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T530X158M2R5AHE005
Beskrivelse
CAP TANT POLY 1500UF 2.5V 2917
Detaljeret beskrivelse
1500 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 2.5 V 2917 (7343 metrisk) 5mOhm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T530X158M2R5AHE005 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
1500 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,169" (4,30mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
2.5 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5mOhm @ 100kHz