T530X158M003ATE008
DigiKeys varenummer
399-4133-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4133-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-4133-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T530X158M003ATE008
Beskrivelse
CAP TANT POLY 1500UF 3V 2917
Producentens standard leveringstid
61 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1500 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 3 V 2917 (7343 metrisk) 8mOhm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T530X158M003ATE008 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
KEMET
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
1500 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,169" (4,30mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
X
Spænding - Nominel
3 V
Funktioner
Universal
Type
Formstøbt
Grundlæggende varenummer
ESR (ækvivalent seriemodstand)
8mOhm @ 100kHz