T495A106K010ANA2K0 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
På lager: 2.785
Datablad
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 1206 (3216 metrisk) 2Ohm @ 100kHz
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T495A106K010ANA2K0
DigiKeys varenummer
399-T495A106K010ANA2K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T495A106K010ANA2K0
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 10% 10V 1206
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
T495A106K010ANA2K0 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Kapacitans
Producents størrelseskode
A
Tolerance
±10%
Funktioner
Universal
Spænding - Nominel
10 V
Klasse
Automotive
Type
Formstøbt
Kvalifikation
AEC-Q200
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2Ohm @ 100kHz
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-55°C – 125°C