T491B475K020AH
DigiKeys varenummer
399-T491B475K020AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T491B475K020AHCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-T491B475K020AHDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T491B475K020AH
Beskrivelse
CAP TANT 4.7UF 10% 20V 1411
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 1411 (3528 metrisk) 3Ohm
EDA/CAD-modeller
T491B475K020AH Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
20 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
3Ohm