T494B475K020AT
DigiKeys varenummer
399-8454-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-8454-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-8454-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T494B475K020AT
Beskrivelse
CAP TANT 4.7UF 10% 20V 1411
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 1411 (3528 metrisk) 1Ohm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T494B475K020AT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
B
Spænding - Nominel
20 V
Funktioner
Universal
Type
Formstøbt
Grundlæggende varenummer
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1Ohm