T340C475M040AT4272 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Billede for T340C475M040AT4272 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T340C475M040AT4272
DigiKeys varenummer
399-T340C475M040AT4272-ND
Producenter
Producentens varenummer
T340C475M040AT4272
Beskrivelse
4.70UF 40.0V
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 40 V Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
40 V