T340C475M040AS4272 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Billede for T340C475M040AS4272 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T340C475M040AS4272
DigiKeys varenummer
399-T340C475M040AS4272-ND
Producenter
Producentens varenummer
T340C475M040AS4272
Beskrivelse
4.70UF 40.0V
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 40 V Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Radial
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
C
Spænding - Nominel
40 V