R76QD04702900J kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
På lager: 587
Ny hos DigiKey
Billede for R76QD04702900J er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
R76QD04702900J
DigiKeys varenummer
399-R76QD04702900JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
R76QD04702900J
Beskrivelse
470 100V
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 pF Filmkondensatorer 400V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1.355 Ohms
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Størrelse/dimension
0,394" L x 0,118" B (10,00mm x 3,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,319" (8,10mm)
Tolerance
±5%
Terminering
PC-ben
Spændingsklassifikation - AC
400V
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)