ESH105M400AG3EA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Panasonic Industry
1 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ESH105M400AG3EA
DigiKeys varenummer
399-ESH105M400AG3EATB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ESH105M400AG3EA
Beskrivelse
CAP ALUM RAD 105C
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ESH105M400AG3EA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
20 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
32 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
400 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-25°C – 105°C