ELG157M400AR3AA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Rubycon
Rubycon
På lager: 87
Chemi-Con
Chemi-Con
På lager: 399
Nichicon
Nichicon
På lager: 142
150 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ELG157M400AR3AA
DigiKeys varenummer
399-ELG157M400AR3AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ELG157M400AR3AA
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ELG157M400AR3AA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
850 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.2325 A @ 10 kHz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-25°C – 105°C