PEH534VBD3150M2 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
150 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 680mOhm @ 100Hz 3000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PEH534VBD3150M2
DigiKeys varenummer
399-PEH534VBD3150M2-ND
Producenter
Producentens varenummer
PEH534VBD3150M2
Beskrivelse
CAP ALUM SNAP-IN HIGH RIPPLE
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
PEH534VBD3150M2 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
800 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
5.1 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
680mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C