C0805X224K1REC7210
DigiKeys varenummer
399-C0805X224K1REC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805X224K1REC7210CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0805X224K1REC7210DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0805X224K1REC7210
Beskrivelse
CAP CER 0805 220NF 100V X7R
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.22 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C0805X224K1REC7210 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,055" (1,40mm)