C0805C474K5RACTM kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 18.473
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 161.989
Datablad
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
YAGEO
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
TDK
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
0.47 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
cut-tape-render
C0805C474K5RACTM
DigiKeys varenummer
399-C0805C474K5RACTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0805C474K5RACTM
Beskrivelse
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,055" (1,40mm)