C2012X7R1H474K125AB
DigiKeys varenummer
445-7543-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7543-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-7543-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C2012X7R1H474K125AB
Beskrivelse
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C2012X7R1H474K125AB Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)