C0402C471J5RAC3083 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
470 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
cut-tape-render
C0402C471J5RAC3083
DigiKeys varenummer
399-C0402C471J5RAC3083TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0402C471J5RAC3083
Beskrivelse
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)